Włodzimierz Karpiński o nowym ministerstwie

Dodano:

W poniedziałkowe przedpołudnie, udało nam się krótko porozmawiać z wiceministrem administracji i cyfryzacji, o tym czym będzie zajmował się nowe ministerstwo i jakie zadania w jego ramach zostaną mu powierzone. Przypomnijmy poseł PO z Puław oficjalnie „teczkę” wiceministra w resorcie kierowanym przez Michała Boniego odebrał w zeszłym tygodniu.

Przede wszystkim chciałem podziękować obywatelom mojego kochanego miasta. Bo między innymi dzięki ich zaufaniu mogę być dostrzeżony w warszawie i to, że pan premier Donald Tusk po raz drugi lokuje swoje zaufanie w mojej osobie to jest zasługa wszystkich obywateli, dzięki którym tutaj wyrosłem, wychowałem się i nauczyłem sztuki administracji.

Jakie są główne zadania nowego ministerstwa i czym ma się ono zajmować?

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ma najogólniej rzeczy biorąc odwrócić relacje w państwie. Państwo przyjazne ma być państwem, które za punktu honoru sobie stawia satysfakcję obywatela. Myślenie, że administracja usługuje i serwisuje klienta, którym jest obywatel, jest największą próbą i największym wyzwaniem. Będziemy organizowali takie procedury, które będą miały za zadanie podnosić tą satysfakcję. Jeśli chodzi o administrację to wydaje się, że są duże rezerwy żeby to zrobić lepiej wykorzystując nowe technologie, dzięki którym podniesie się, jakość świadczonych usług a droga między obywatelem a urzędem znacznie krótsza i jak najmniej uciążliwa.

A jakie konkretne zadania zostały panu powierzone w ramach nowego resortu?

W tej chwili odpowiadam za administracje rządową w terenie za kontakty z samorządami, za prace parlamentarne i legislacyjne, bo jesteśmy na etapie budowy planu legislacyjnego na nową kadencję. Zapobieganie i usuwanie klęsk żywiołowych oraz działania kryzysowe to są te domeny, którymi będę się zajmował, w kontekście wykorzystania spraw związanych z postępem i informatyzacją procedur.

Żródło: naszemiasto.pl