Minister

Urodziłem się 16 listopada 1961 roku w Puławach, jestem szczęśliwym mężem i ojcem przesympatycznej gromady pięciu synów. Jeśli mam wolny dzień spędzam czas z Żoną i moimi chłopakami. Przyjemność sprawia mi jazda na nartach, oglądam mecze piłki nożnej i gram w piłkę z moimi synami na Xbox’ie.

Ukończyłem Wydział Inżynierii Chemicznej na Politechnice Warszawskiej i Podyplomowe Studia menadżerskie na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Do 1994 roku pracowałem w prywatnych spółkach, a także prowadziłem działalność gospodarczą.

W latach 1994-2002 pełniłem funkcję wiceprezydenta miasta Puławy. Następnie od 2003 do 2005 roku pracowałem jako członek Zarządu Zakładów Azotowych „Puławy” S.A.
Był rok 2005 kiedy dzięki zaufaniu prawie 9 tysięcy mieszkańców Lubelszczyzny zostałem wybrany z listy Platformy Obywatelskiej posłem na Sejm V kadencji.

Dwa lata później, w kolejnych wyborach uzyskałem mandat poselski po raz drugi, otrzymując od Państwa ponad 16 tysięcy głosów. W sierpniu 2011 roku otrzymałem nominację na sekretarza stanu w MSWiA. Urząd ten piastowałem do końca kadencji sejmu. W październiku tego roku, dzięki głosom mieszkańców Lubelszczyzny ponownie zostałem wybrany na posła VIII kadencji sejmu.

Od sierpnia 2011 roku byłem sekretarzem stanu najpierw w MSWiA a następnie w MAiC. W kwietniu 2013 los wyznaczył dla mnie nowe powołanie – zostałem Ministrem Skarbu Państwa w rządzie Premiera Donalda Tuska, potem w 2014 roku ponownie w rządzie Premier Ewy Kopacz. Funkcje te pełniłem do czerwca 2015 roku.